Unia Książenice w A-klasie!

W niedzielę 23 czerwca swoje rozgrywki zakończyła B-klasa podokręgu Rybnik. Po 24 kolejkach na pierwszym miejscu zameldowała się Unia Książenice! Dzięki temu w przyszłym sezonie kibice oglądać będą mogli rozgrywki A-klasy. Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz członkom zarządu książenickiego klubu tego historycznego sukcesu.Swój ostatni mecz w tym sezonie Unia rozegrała w zeszłym tygodniu w Książenicach (w rozgrywkach udział brało 13 zespołów przez co każda drużyna pauzowała). Był to mecz na szczycie, gdyż do Książenic zawitał wicelider tabeli LKS Baranowice, który w przypadku zwycięstwa miał spore szanse na zdobycie mistrzostwa B-klasy. Mimo, że zawodnicy Unii do przerwy przegrywali 1-2 zdołali odwrócić losy spotkania i zwyciężyli 4-2, przypieczętowując w ten sposób zwycięstwo w rozgrywkach B-klasy i awans do klasy A. Po ostatnim gwizdku wystrzeliły szampany, trener Marcin Koczy pofrunął w powietrze, a obecny na meczu Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny wręczył na ręce kapitana drużyny pamiątkowy puchar.

Mecze Unii cieszyły się dużym zainteresowanie wśród mieszkańców Książenic, którzy licznie gromadzili się na meczach u siebie, a także pojawiali się na wyjazdach. Na ostatnim meczu pojawiły się transparenty, serpentyny, race i doping co na szczeblu rozgrywek B-klasy jest ewenementem.

Przypominamy, że reaktywowana w 2000 roku Unia, przez lata grała w najniższej klasie C. W ubiegłym roku udało się awansować szczebel wyżej, a w tym roku zawodnicy odnieśli kolejny sukces. Więcej nt. Unii, całego sezonu a także awansu można przeczytać na www.unia-ksiazenice.pl.