LKS Unia Książenice

UNIA Książenice po 35 latach nieobecności na boiskach rybnickich lig okręgowych powróciła do tabeli C-klasy w 2001 roku, kiedy to na inaugurację sezonu pokonała Iskrę Rowień 3-2.

Stowarzyszenie, które reaktywowało klub zostało założone rok wcześniej. Razem z reaktywacją stowarzyszenia utworzono nowe boisko, które mieści się na ulicy Słonecznej. Nie udało by się to bez ogromnego zaangażowania mieszkańców naszego Sołectwa.

Przed laty prezesem i założycielem klubu był Antoni Piontek, któremu pomagali inni, oddani działacze: Antoni Kurpanik, Józef Brzezinka, Mieczysław Świerkosz, Stanisław Koza, Jerzy Szczyra, Paweł Kuczera, Rufin Szymura. Stare boisko mieściło się obok zabytkowj lipy na ulicy Klimka.

Od 2001 roku drużyna LKS Unii Książenice występowała w C-klasie z różnym skutkiem. Były lepsze i gorsze czasy. Książeniccy zawodnicy brali również udział w rozgrywkach Pucharu Polski.

Od sezonu 2010/2011 w książenickim klubie pojawili się nowi działacze, którzy kierują klubem do dnia dzisiejszego. Nowi ludzie, nowe pomysły, sponsorzy szybko przyniosły efekt. Już w pierwszym sezonie pod wodzą nowego zarządu zawodnicy LKS Unii otarli się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zabrakło niewiele. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W sezonie 2011/2012 Unia wywalczyła upragniony awans i dzisiaj występuje na boiskach rybnickiej B-klasy.

Obecnie oprócz drużyny Seniorów istnieją także drużyny Trampkarzy a także Orlików. Działacze LKS Unii umożliwili wielu młodym chłopakom z naszego Sołectwa rozwój, dobrą zabawę a także możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z rówieśnikami.

Szczegółowe i najświeższe informacje na temat książenickiej Unii można znaleźć na klubowej stronie www.unia-ksiazenice.pl, a także na facebooku