Strażacy prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy w szkole

W ostatnim dniu maja strażacy OSP Książenice udali się do książenickiej szkoły by wraz z uczniami prowadzić warsztaty z pierwszej pomocy. Krótka relacja z tej szczytnej akcji w rozwinięciu.
A z okazji dzisiejszego wspomnienia Św. Floriana – patrona strażaków, życzymy wszystkim strażakom aby każda ich akcja przebiegała bezpiecznie i kończyła się sukcesem, a trud włożony w służbę był zawsze przez ludzi doceniany!Dnia 30 kwietnia strażacy z OSP Książenice przeprowadzili warsztaty z zakresu I pomocy, które miały na celu zaszczepić u najmłodszych poczucie obowiązku udzielania pomocy oraz nie pozostawaniu obojętnym w sytuacjach zagrożenia życia.
Podczas zajęć pokazano jak prawidłowo powinna wyglądać resuscytacja, uczono wzywać pogotowie oraz opatrywano rany i złamania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Szkolenie przeprowadzono dla uczniów klas III – VI.

Po zakończonych zajęciach każda grupa otrzymała kalendarze oraz informacje o zbiórkach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Uczniowie podziękowali strażakom i wręczyli im dyplom. Zajęcia prowadzili: Beata Strzelczyk, Mariusz Drzęźla, Józef Procek i Zygmunt Bałuch.