Strażacy OSP Książenice z nowym sprzętem

Strażacy OSP Książenice doczekali się sprzętu ratownictwa medycznego (torba PSP R-1 i deska ortopedyczna z szynami do unieruchomienia). Sprzęt został zakupiony z datków mieszkańców Książenic, środków z Urzędu GiM Czerwionka – Leszczyny oraz kwoty przekazanej przez sponsora – firmy Grupa Multiplay.Na początku maja tego roku postanowiono pozyskać środki na zakup sprzętu do ratownictwa medycznego w postaci torby PSP R-1 wraz z deską ortopedyczną i szynami do unieruchamiania. Początki były trudne, strażacy zbierali datki wśród mieszkańców Książenic w ramach zbiórki publicznej, natomiast dh Strzelczyk wnioskowała do Urzędu Gminy o dotację pieniężną oraz próbowała znaleźć sponsorów. Ze środków gminnych udało się pozyskać połowę wymaganej kwoty na zakup sprzętu. Dodatkowo dzięki współpracy z firmą Grupa MULTIPLAY z Knurowa, która świadczy usługi w zakresie Internetu, telewizji i telefonii otrzymaliśmy kolejne jedenaście procent co przybliżyło nas do sfinalizowania zamierzonego celu.
Ostatecznie dzięki pomocy mieszkańców Książenic, Urzędu Gminy oraz sponsora Grupa MULTIPLAY jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach jest wyposażona w najnowszy sprzęt ratownictwa medycznego wartego 5404,92 zł. Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy Książenic i okolic poczują się bezpieczniej, a my jako strażacy zrobimy wszystko aby niesienie pomocy poszkodowanym było jak najskuteczniejsze.
Sprzęt zostanie włączony do stanu bojowego pod koniec sierpnia po zapoznaniu się strażaków ze sprzętem.
Chcemy również podkreślić, że w przyszłości chcielibyśmy doposażyć jednostkę w sprzęt ratownictwa drogowego (koszt ponad 20.000 zł), dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o jakiekolwiek wsparcie naszej OSP.

OSP Książenice