Dożynki sołeckie 2017

10 września obchodzić będziemy coroczne święto plonów. Dożynki to nie tylko największe święto wszystkich rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, to także święto wszystkich nas, którzy z tej pracy korzystamy.Jak co roku, razem z gospodarzami Dożynek zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w obchodach. Tegoroczną uroczystość, która odbędzie się 10 września 2017 roku na bocznym boisku LKS „Unia” Książenice. Obchody rozpoczniemy o 10:30 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Książenicach. Następnie, o 14:00 ulicami naszego sołectwa przejedzie korowód dożynkowy. Po ceremoniale dożynkowym, wręczeniu bochnów chleba z tegorocznych plonów, będziemy mieli okazję do wspólnego świętowania.

Na dożynkowej scenie wystąpią artyści Prywatnej Szkoły Muzycznej Egida oraz chór Vox Cordis.

Ponadto wśród tegorocznych atrakcji będzie Drużynowy Turniej Sąsiedzki przygotowany przez nieformalną grupę Razem dla Książenic, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Od 19:00 zapraszamy do sali OSP w Książenicach, gdzie odbędzie się impreza dożynkowa prowadzona przez zespół Respekt Band.

Serdecznie zapraszamy!