Relacja z I Rodzinnego Rajdu Rowerowego

W minioną sobotę, 12 sierpnia br., odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy „z bajtlem na około Książenic” zorganizowany przez Radę Sołecką. Była to pierwsza tego typu impreza w naszej miejscowości, ale na pewno nie ostatnia!Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli spod OSP w trasę rajdu, która przebiegała przez malownicze zakątki Książenic. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a wśród uczestników nie zabrakło najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa. Przygotowana trasa była zróżnicowana i bardzo urozmaicona, wiodła wzdłuż granicy Książenic i liczyła ponad 22 km. Każdy otrzymał mapkę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, w które należało wpisać odnalezione na trasie cyfry kodu.

Uczestnicy potrzebowali dwóch godzin na pokonanie całego dystansu. Następnie, by wzmocnić nadwątlone siły, nabocznym boisku przy LKS „Unia” Książenice, gdzie rozpalono ognisko z pyszną kiełbaską.

Na mecie nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Książenic, eduSmart & smartHeads oraz Brazilian Soccer Schools Rybnik Żory.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy, uczestnikom życzymy wytrwałości w pokonywaniu nowych dystansów i zapraszamy na kolejny wydarzenia w Książenicach!

Gry i zabawy przygotowano w ramach projektu „My z tradycją na TY” finansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny.