Nowe, wielofunkcyjne boisko w Książenicach

We wtorek, 26 września 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Książenicach.Wśród zaproszonych gości pojawili się gospodarze i przedstawiciele Gminy Czerwionka – Leszczyny na czele z Burmistrzem Wiesławem Janiszewskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Sołtys Książenic Marek Szczech, Proboszcz książenickiej parafii ks. Roman Laksa, przedstawiciele LKS Unia Książenice i Koła Gospodyń Wiejskich w Książenicach, a także darczyńcy i ludzie związani z książenicką szkołą.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością reprezentant Polski, wychowanek Concordia Knurów, bramkarz takich klubów jak Liverpool czy Real Madryt – Jerzy Dudek, który wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesławem Janiszewskim dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

Po przywitaniu zebranych gości przez dyrektor szkoły Salomeę Morawin i przecięciu wstęgi, nowe boisko zostało poświęcone przez przez książenickiego Proboszcza. Następnie głos zabrał Burmistrz Wiesław Janiszewski, a po nim Starosta Marek Profaska, którzy wyrazili nadzieję, że obiekt stworzy komfortowe warunki dla prawidłowego rozwoju, edukacji oraz spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Książenicach.

Mamy nadzieje, że nowy, wielofunkcyjny obiekt będzie służył zarówno dzieciom i młodzieży książenickiej szkoły, ale także i wszystkim mieszkańcom, którzy będą z niego korzystać.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym facebookowym profilu