Inauguracja książenickich tras dla aktywnych

Grupa nieformalna Razem dla Książenic wraz z mieszkańcami naszej miejscowości opracowała 3 trasy dla aktywnych na terenie Książenic. Trasy z założenia przeznaczone są dla rowerzystów (18 km), biegaczy (9 km) i miłośników nordic-walkingu (4,5 km).

W najbliższą sobotę 11 listopada br. o godzinie 13:00 przy książenickiej leśniczówce spotkają się aktywni mieszkańcy naszej miejscowości, aby wspólnie przetestować wyznaczone trasy. Impreza rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadzi Spacermistrz Paweł Mitura-Zielonka z Rybnickiego Klubu Nordic Walking: instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking, Międzynarodowej Federacji Nordic Walking – INWA z Finlandii oraz Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Każdy z uczestników otrzyma ulotkę z mapą Książenic, na której zaznaczone są opracowane wspólnie z mieszkańcami Książenic i organizatorami trasy: rowerowa, biegowa i nordic walking. Zaś dla pierwszych 50. osób na mecie organizatorzy zapewniają kiełbaskę, którą będzie można upiec na ognisku kończącym imprezę. 

Wszystko to w ramach projektu „Sajockiej tradycji Duch i aktywny ruch”, który jest realizowany przez grupę Razem dla Książenic w ramach programu Działaj Lokalnie X, a jego operatorem jest Akademia Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny RAMŻA. Program jest współfinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Funduszu Lokalnego RAMŻA oraz z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny.

Regulamin naszej imprezy można znaleźć tutaj.