Koronawirus – informacje dla mieszkańców, parafian i pacjentów NZOZ

W związku z globalną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19 prosimy wszystkich mieszkańców Książenic o szczególną uwagę, zachowanie wszystkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, najważniejsze informacje w poniższym filmie:

📋 INFORMACJE

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?

NIE IDŹ NA SOR LUB DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU!

Zadzwoń na infolinię!

Wszelkie informacje są udzielane pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia.

Grafika z numerem telefonu całodobowej infolinii NFZ: 800 190 590

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Dlatego w szczególny sposób zadbajmy o dzieci, młodzież oraz seniorów – niech pozostaną w domu (uczniowie oraz przedszkolaki pozostają w domach do 25.03) i niech unikają wychodzenia do zatłoczonych miejsc.

Apeluje też o to Burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

🏥 PRZYCHODNIA ZDROWIA

Ważna informacja dla pacjentów miejscowego NZOZ Kaczmarczyk – Poradni mieszczącej się w Książenicach:

Poradnia w Książenicach od 16.03 do 20.03 zostaje zamknięta, będzie przyjmowała tylko pediatra we wtorek i czwartek od 14:00-16:00. Wszystkie informacje lub porady są udzielane telefoniczne w poradni w Leszczynach przy ul. Sportowej 324315082

⛪️ PARAFIA

Ważne informacje dla Parafian, zgodnie z komunikatem Archidiecezji Katowickiej:

  • Od 13.03 do 29 marca odwołane są wszystkie nabożeństwa i zgromadzenia, prócz Mszy Świętej.
  • Mając na uwadze niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem drogą kropelkową, Arcybiskup usilnie zaleca wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę; przypomina także o możliwości przyjęcia Komunii św. w sposób duchowy.
  • Osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy, mogą zwrócić się telefonicznie do parafii. Proboszczowie zadbają wtedy o stosowne wsparcie.
  • Od osób posługujących przy Mszy Świętej – ministrantów, szafarzy itd. oczekuje się wzmożonej higieny podczas i po zakończeniu posługi w trakcie Eucharystii.

Publikujemy także treść ogłoszeń Proboszcza, Romana Laksy:

Arcybiskup zachęca do gorliwej modlitwy osobistej oraz rodzinnej w intencji ustania epidemii.

📣 APELUJEMY

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, by w miarę możliwości pozostali w domach! Jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem, to wielki test naszej społecznej dojrzałości – mamy nadzieję, że mobilizacja i gotowość do przestrzegania zasad służb sanitarnych, a także zdrowego rozsądku pozwoli na szybką stabilizację sytuacji w kraju.

Apelujemy też do zatroszczenia się o innych: pomoc starszym, samotnym mieszkańcom w codziennych zakupach i obowiązkach.

Edytuj obrazek

#zostajewdomu