100 lat powstania książenickiej parafii – Razem dla Książenic szuka zdjęć

W 2023 r. będziemy obchodzili setną rocznicę powstania w Książenicach lokalii, czyli zalążka obecnej parafii.

Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich parafian, mieszkańców i przyjaciół Książenic do wzięcia udziału w zbiórce zdjęć, pamiątek i wspomnień z okresu życia parafii – od momentu jej założenia do lat obecnych.

W ramach projektu planujemy zorganizować wystawę plenerową zdjęć i grafik, które upamiętniają życie parafian, dzieje kościoła i sylwetki osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. W planach jest również pamiątkowa publikacja. Zaś wszystkie zebrane materiały zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Dlatego zapraszamy do zgłaszania fotografii, na których udało się uwiecznić historię parafiizostaną one zeskanowane i poddane niezbędnej obróbce, a następnie wkomponowane w planowane publikacje. 

Czekamy na zdjęcia z różnych lat życia parafii i sołectwa – mile widziane są zdjęcia rocznikowe, fotorelacje z pielgrzymek i wycieczek w ramach Wspólnot Parafialnych itp. Zdjęcia w kolorze również są mile widziane.

Zdjęcia można zostawić w zakrystii w opisanej kopercie lub skontaktować się z przedstawicielami naszego stowarzyszenia tel. 506 445 926, mail: razemdlaksiazenic@gmail.com.