Prima Aprilis: Frans Timmermans przyjedzie na Zebranie Wiejskie do Książenic

Na zaproszenie sołtysa Książenic, Marka Szczecha, w maju bieżącego roku, na sprawozdawcze Zebranie Wiejskie przyjedzie Frans Timmermans – wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, komisarz ds. Klimatu w Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie polityk dotyczących zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, promowanie zrównoważonej produkcji energii oraz walkę ze zmianami klimatu.

Na specjalne życzenie sołtysa Frans Timmermans wytłumaczy obecnym, że przeprowadzenie gazyfikacji miejscowości nie ma sensu, w świetle wprowadzanych zakazów instalacji pieców gazowych. Komisarz wyjaśni mieszkańcom, jak mają ogrzewać swoje domy, a ponadto, czym mają jeździć po wprowadzeniu zakazu na rejestrację samochodów spalinowych.

W ramach promowania Zielonego Ładu, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przyjedzie na rowerze z Rybnika, gdzie wcześniej weźmie udział w otwarciu trasy rowerowej Północ-Południe.

W zebraniu uczestniczyć będą także wolonotariusze z koła naukowego Politechniki Śląskiej PolSl Racing, którzy wszystkim potrzebującym pomogą obliczyć przekroje przewodów przyłączy w instalacji elektrycznej, w zależności od mocy pomp ciepła i planowanej liczby posiadanych samochodów elektrycznych.

Na zebraniu oczekiwane jest także ogłoszenie przez Tauron Dystrybucja S.A. planów budowy 20 transformatorów i kolejnej linii wysokiego napięcia w Książenicach. Przedstawiciele Tauron będa zbierali od zainteresowanych propozycje lokalizacji transformatorów.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Edit: Jak zapewne wszyscy się domyślili, niniejsza wiadomość jest dowcipem primaaprilisowym 🙂