Jubileusz 65-lecia KGW Książenice

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Książenicach wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowały wyjątkowy jubileusz 65-lecia Koła. Na biesiadzie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach zjawili się nie tylko mieszkańcy Książenic.

Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. burmistrz Gminy i Miasta pan Wiesław Janiszewski z Małżonką, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach pani Mariola Czajkowska, Pani Sylwia Wolnik z Działu Organizacyjnego UGiM, pani Jadwiga Gajewska – pomysłodawczyni Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło”, ksiądz Proboszcz Roman Laksa, sołtys Książenic Pan Marek Szczech z Małżonką, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Czuchowa oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Razem Dla Książenice.

Świętowanie w uroczysty sposób rozpoczęła przewodnicząca Koła – pani Eugenia Roskoszek, która dziękowała wszystkim, którzy na przestrzeni lat pomagali i wspierali działalność KGW. Specjalne wyrazy uznania zostały także skierowane do Pań, które działały w kole od jego powstania.

Burmistrz Wiesław Janiszewski składając życzenia dla książenickich Pań podkreślał jak ważną rolę odgrywają organizacje kobiece w Gminie – podkreślał, że to piękna strona naszej Małej Ojczyzny. Dziękował za wspaniałe reprezentowanie Czerwionki-Leszczyn na arenie ogólnopolskiej w licznych jarmarkach, zjazdach, konkursach (np. podczas ostatniego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu). Dodał, że „gmina Czerwionka-Leszczyny Kołami Gospodyń Wiejskich stoi”, a na ręce Przewodniczącej wręczył wyjątkowy puchar honorujący jubileusz KGW.

Do życzeń dołączył Sołtys Książenic – pan Marek Szczech. Mówił o tym, jak ważna jest aktywna postawa Pań z KGW. Dziękował, że można na nich zawsze polegać, że godnie reprezentują nasze sołectwo. Wręczył także specjalny list gratulacyjny.

Życzenia złożyły także koleżanki z KGW Czuchów oraz Stowarzyszenie Razem dla Książenic.

A to wszystko w atmosferze swojskiej biesiady, którą poprowadził duet Alicja i Krzysztof z Jemielnicy. Zespół ten należy do grona przyjaciół KGW już od wielu lat. Żartom i wesołym pieśniom nie było końca.

Zabawa w sali OSP odbywała się przy stołach pełnych „maszketów” przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń.

Jeszcze raz składamy Paniom najlepsze życzenia: kolejnych jubileuszy, energii do działania i sukcesów w konkursach i przeglądach. Sto lat!

Więcej zdjęć w galerii: