Sukces Koła Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Książenicach działa prężnie i skutecznie. 30 czerwca br. członkinie książenickiego KGW brały udział w festiwalu żuru, który odbył się w Stanicy i otrzymały wyróżnienie a także tytuł Pierwszego Żuroklety 2013. Już za tydzień – 15 sierpnia rywalizować będą w konkursie „Ogórkowe smaki”, który odbędzie się w Wilczy. Szczegóły w rozwinięciu.30 czerwca br. członkinie KGW w Książenicach brały udział w festiwalu żuru, który odbywał się w Stanicy. Za bioły żur otrzymały wyróżnienie, natomiast za dwie piosenki i jeden wiersz otrzymały tytuł Pierwszego Żuroklety 2013, Złoty Ołówek oraz pióro parkera z dedykacją Starosty Gliwickiego.

Autorkami utworów o żurze są: Leokadia Radecka oraz Dorota Lubszczyk. Utwory na scenie wykonały: Krystyna Szymura, Leokadia Radecka oraz Stefania Bernacka.

15 sierpnia 2013r. w Wilczy odbędzie się Piknik ogórkowy, na który również nasze gospodynie otrzymały zaproszenie. W konkursie pod nazwą „Ogórkowe smaki” Koła Gospodyń będą rywalizować w dwóch kategoriach:
1) Zupa ogórkowa
2) Ogórek pod każdą postacią

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Książenic na piknik, gdzie będzie można degustować potrawy z ogórka i wspaniale się bawić, a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich gratuluje i życzymy satysfakcji i powodzenia w prowadzonej działalności.