Spotkanie z Panem Alojzym Lysko

Fundusz Lokalny „Ramża” we współpracy z książenicką filią Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach od października 2013 r. realizuje projekt „Nowoczesna biblioteka” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kilkanaście dziewcząt i chłopców z Książenic w wieku od 14-18 lat uczestniczy w warsztatach dotyczących technik uczenia się i porozumiewania się językiem ojczystym..

W ramach projektu zaplanowano także spotkanie z pisarzem – zajmującym się historią Śląska, jego tradycjami i kulturą. Taką postacią jest Alojzy Lysko z Bojszów. To rodowity Ślązak posiadający obszerną wiedzę na temat naszej krainy geograficznej. Alojzy Lysko słynie głównie jako autor wielu ciekawych książek o tematyce historycznej i śląskiej.

Na spotkanie z Panem Alojzym Lysko zapraszamy do Restauracji „Książeca” w Książenicach w środę 15 stycznia o godzinie 16.30.

W trakcie spotkania zapewniamy poczęstunek oraz możliwość zakupu książek autora. Szczegółowe informacje  – Ewa Kluczniok – koordynatorka projektu (tel. 503127278).

źródło: www.czerwionka-leszczyny.pl