Uwaga Mieszkańcy!

W ostatnim czasie na terenie całej naszej gminy (także w Książenicach) doszło do kilku włamań do prywatnych domów. Policja apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby obce poruszające się w okolicach domów i mieszkań. Sprawcy, wykorzystując fakt nieobecności domowników, włamują się i kradną wartościowe przedmioty, głównie biżuterię i pieniądze.

Policja apeluje: w kontekście zbliżających się świąt warto zwrócić uwagę, iż włamywacze nie świętują! Często opuszczamy nasze domy, wyjeżdżając na święta do rodziny. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Dobre zamki, alarmy, monitoring to z pewnością elementy, które mogą utrudnić „robotę” potencjalnym włamywaczom, a tym samym uchronić nasze mienie. Pamiętajmy również, iż jednym z najlepszych zabezpieczeń jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasz dom lub mieszkanie.

Mieszkańców naszej gminy policja prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na obce osoby obserwujące prywatne posesje lub mieszkania. Apelujemy o każdorazowe informowanie policji o podejrzanych osobach. Dzwonić można pod bezpłatny numer telefonu 997, 112 lub 32 439-17-10.