„Inicjatywa Sołecka” dla Książenic

27.06.2023 w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie symbolicznych czeków w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Książenice otrzymają dofinansowanie w wysokości 32 tys zł, które przeznaczone zostanie na zakątek sensoryczny obok boiska.

Celem zadania jest zapewnienie doświadczenia zmysłowego i relaksu dla osób odwiedzających to miejsce, a także zachęcanie do kontaktu z naturą. Zewnętrzną przestrzeń utworzą „ściany” o różnych fakturach oraz rośliny o różnych kształtach, kolorach i zapachach. Budowa obiektu pozwoli także wydzielić przestrzeń przy boisku i utworzyć bezpieczny zakątek, w którym można będzie pozwolić dzieciom na większą swobodę zabawy. Długość obiektu sensorycznego będzie wynosić około 30-40 metrów.

Czeki wręczali przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik. Naszą gminę reprezentowali Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, Skarbnik Zbigniew Wojtyło oraz sołtysi wsi, dla których pozyskane zostały środki – sołtys Książenic Marek Szczech oraz sołtys Szczejkowic Henryk Fuchs, który także otrzymał dofinansowanie – na nową wiatę przystankową wraz z chodnikiem.